Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę w ciągu roku, 27 września 2020

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

We wtorek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień patronalny o. opata Rafała. Otaczamy go naszą modlitwą i prosimy o światło Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski do kierowania jędrzejowską wspólnotą cystersów. Tego dnia zapraszamy na mszę św. konwentualną o godz. 6.30. Po mszy św. będzie okazja do złożenia życzeń solenizantowi.

W środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

W czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

W piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej.

W pierwszy czwartek miesiąca nasza zapraszamy na mszę św. z kazaniem o godz. 18.00 oraz nabożeństwo w intencji nowych powołań do służby Bożej w Kościele. W sposób szczególny zaproszenie kierujemy do członków Apostolatu Margaretka. Po mszy św. odbędzie się okolicznościowe spotkanie w piwnicach klasztornych.

W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, o 16.00 msza św. szkolna i o 18.00. Spowiadamy podczas każdej mszy św. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po mszach św. o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia, zgodnie z życzeniem księdza biskupa Jana pamiętamy w modlitwie o misjach i misjonarzach, których możemy wesprzeć składając ofiarę na tacę. Tego dnia w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po mszy św. o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie.

Tego dnia o godz. 19.15 zostanie odprawiona specjalna msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu tylko dla mężczyzn.

W tym tygodniu w naszym sanktuarium rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw różańcowych. Począwszy od czwartku, przez cały październik będziemy się modlić na różańcu przed Najświętszym Sakramentem pół godziny przed wieczorną mszą św., czyli o godz. 17.30.

Tradycyjnie w pierwszą sobotę października miało miejsce diecezjalne spotkanie wspólnot Żywego Różańca, w ubiegłym roku odbywało się ono w naszym sanktuarium, w tym roku miało odbyć się w Piekoszowie. Ze względu na trwającą epidemię będzie ono przeprowadzone w zmienionej formule, nie będzie możliwości wyjazdu do Piekoszowa. Dlatego serdecznie zachęcamy róże różańcowe naszej parafii do modlitwy w najbliższą sobotę oraz duchowej łączności tymi, którzy, w naszym imieniu, będę obecni w Piekoszowie.

Dziś o godz. 15.30 msza św. dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Będzie to ostatnia okazja do zapisów dla chcących przystąpić do tego sakramentu w tym roku szkolnym. Za tydzień również zapraszamy na mszę św. o godz. 15.30. Wówczas będzie podana data bierzmowania oraz harmonogram przygotowań.

W środę w naszym sanktuarium miały miejsce uroczystości jubileuszowe. Tego dnia na krużgankach klasztornych została otwarta wystawa, specjalnie przygotowana na ten czas, w ciekawy sposób dokumentująca powojenną historię tutejszego klasztoru. Wystawę tę można zwiedzać dzisiaj i w najbliższą niedzielę po każdej mszy św. Serdecznie zapraszamy! Tych którzy chcieliby ją zobaczyć w trakcie tygodnia prosimy o zgłoszenie takiego pragnienia na furcie klasztornej, wówczas zostanie ona otwarta. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będzie rozprowadzane specjalne słowo ojca Opata w związku z tegorocznymi jubileuszami. W specjalnej broszurze znajdą się także szczegółowe informacje i propozycje rozciągające nasze świętowanie na czas, który jest przed nami.

Przez dwie minione niedziele przed naszym kościołem miał miejsce kiermasz słodkości. Z radością i wielką wdzięcznością informujemy, że podczas niego, zgromadziliśmy w sumie 19.350 zł., które będą przeznaczone na ważną inwestycję, polegającą na wymianie pieców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli ojcu proboszczowi i naszej wspólnocie w przeprowadzeniu tego kiermaszu, którego efekt i zasięg przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Z serca dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z Laskowa i Chorzewy, członkiniom Stowarzyszenia Jędrzejowska Galeria na Szlaku oraz członkom działającego przy klasztorze stowarzyszenia Vincentianum. Tak cudowny efekt

to owoc zaangażowania nas wszystkich. Niech Bóg Wam stokrotnie wynagrodzi za dobre serce.

W minionym czasie na potrzeby naszej inwestycji wpłynęły następujące ofiary indywidualne:

– pewna osoba – 1.000 zł.

– koło różańcowe św. Józefa – 200 zł.

– rodzina państwa Łuszczków – 100 zł.

– Państwo Arabscy z ul. Spokojnej – 1.000 zł.

– pewna rodzina z Sudołu – 500 zł.

– pewna osoba – 1.000 zł.

– pewna rodzina z Wilanowa – 500 zł.

– pewna osoba z Laskowa – 150 zł.

– państwo Tadeusz i Maria Jastrzębscy – 500 zł.

– pewna rodzina z  ul. Spokojnej – 500 zł.

– pewna osoba z ul. św. Barbary – 100 zł.

– pewna rodzina z Sudołu – 100 zł.

– pewna rodzina z ul. Okrzei – 120 zł.

– pewna osoba – 300 zł.

– od państwa Zyssów – 100 zł.

– Helena i Adam Grad z Laskowa – 100 zł.

– pewna rodzina z ul. Konarskiego – 100 zł.

– pewna rodzina z Sudołu – 100 zł.

– pewna osoba z ul. Mieszka I – 100 zł.

– pewna osoba z ul. 11 Listopada – 100 zł.

– pewna osoba z par. MB Łaskawej – 50 zł.

– pewna osoba z Ossowej – 100 zł.

– pewna osoba z Laskowa – 200 zł.

– pewna rodzina z Laskowa – 200 zł.

– koło różańcowe św. Maksymiliana Kolbego – 200 zł.

– rodzina śp. ks. kan. Ryszarda Zabojszczy – 1.000 zł.

Najserdeczniej dziękujemy za złożone ofiary. Informujemy, że pierwsza rata za piece została już zapłacona. Prace przy rozbudowie kotłowni także postępują zgodnie z harmonogramem. W najbliższym tygodniu będziemy wykonywać pokrycie dachowe w zupełnie nowym budynku kotłowni. Kolejne ofiary wyczytamy za tydzień.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli jest artykuł o naszym klasztorze. Gazety możemy nabyć w zakrystii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, w sposób szczególny  o. opatowi Rafałowi, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych, zaś naszym parafianom i gościom życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem bł. Wincentego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Elżbietę Kowalczyk, Józefa Urbana, Marcina Karnickiego oraz Mariana Gościńskiego. Módlmy się za nich: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini