Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 czerwca 2024

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
- w czwartek wspomnienie zmarłych ojców, braci i dobrodziejów Zakonu
- w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Dzisiaj o godz. 17.00 poświęcenie pól w Sudole.

W poniedziałek o godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych, a o godz. 19.00 msza św. dla Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”.

Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

Kochani, dzisiaj przez kościołem trwa kolejny kiermasz inwestycyjny. Każdy poczyniony przez Was zakup jest cegiełką na dalsze prace remontowe i konserwatorskie w naszym kościele i klasztorze. Na kiermaszu można nabyć miody i pyłek z naszej klasztornej pasieki (miód duży min. 50 zł, miód mały min. 30 zł, pyłek min. 25 zł), po raz pierwszy jest także bigos z naszej klasztornej kuchni w cenie min. 30 zł za słoik, jest także śmietanowiec proboszcza i inne ciasta w cenie min. 25 zł za porcję. Jak dobrze wiecie, nie ustajemy w pozyskiwaniu środków na potrzebne remonty, sami pracujemy i chcemy się z Wami podzielić owocami tej pracy. Przed nami wiele inwestycji, które pozwalają by nasze sanktuarium, klasztor i jego otoczenie zyskały nowy blask. Nie było by to możliwe bez waszego wsparcia. Za wszelkie złożone dziś ofiary przy okazji naszego kiermaszu składamy serdeczne Bóg zapłać. Obiecujemy też naszą pamięć w modlitwie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłą Janinę Borówkę, którą w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Prośmy za zmarłych z naszej parafii i rodzin. Wieczny odpoczynek….

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie