Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU, 12 KWIETNIA 2020

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

- w poniedziałek na godz. 19.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie

2. Dziękujemy wszystkim którzy w ubiegłą niedzielę wsparli hospicjum sióstr albertynek w Miechowie. Siostra Benedykta podczas kwesty zebrała 8.649 zł. Bóg zapłać.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji po każdej mszy św. będziemy błogosławić pojazdy i modlić się o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych. Ofiary składane przy okazji poświęcenia będą przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy posługujących w różnych częściach świata.

4. W przyszłą niedzielę podczas sumy będziemy modlili się w intencji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie z racji na przypadające 24 lipca doroczne święto policji.

5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie informuje o uruchomieniu specjalnego programu dla osób stosujących przemoc oraz o bezpłatnych dyżurach psychologa i adwokata. Szczegóły w gablocie i na ulotkach.

6. Okres wakacji to czas dużego niedoboru krwi, w związku z tym Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apeluje o honorowe oddawanie krwi w centrum krwiodawstwa w Kielcach, w oddziałach terenowych oraz podczas akcji wyjazdowych. Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku między 18 a 65 roku życia. Cała treść apelu jest dostępna w gablocie ogłoszeniowej.

7. Od kilku lat staramy się co kwartał organizować kwesty na remont kościoła i klasztoru, w tym roku taka kwesta odbyła się na początku marca na potrzeby kaplicy adoracji. Zdecydowaliśmy, także ze względu na epidemię oraz Wasze wsparcie dla klasztoru w tym czasie, odłożyć ją na jeszcze kilka tygodni. Gdyby ktoś miał życzenie wesprzeć trwające prace remontowe można to uczynić poprzez ofiary bezpośrednie na ten celu lub poprzez ofiarę do skarbony przy kaplicy bł. Wincentego.

8. Od jakiegoś czasu przy bramie od strony Laskowa leżą hałdy piachu i ziemi. Sprowadziliśmy je do klasztoru, aby służyły remontom i aby zasypać niebezpieczne dziury w ziemi. Wiemy, że te zasoby się uszczuplają także przez to, że niektórzy postanawiają te ziemię zabrać do własnego gospodarstwa domowego. Niech służy tym, którzy ją wzięli, ale wydaje się nam, że uprzejmie byłoby zapytać wcześniej o pozwolenie.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia a naszym parafianom, gościom i wszystkim wypoczywającym na wakacjach obfitych łask Bożych za wstawiennictwem naszego Patrona.

11. Pomódlmy się w intencji wszystkich zmarłych w minionym czasie oraz za ofiary epidemii. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini