Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Wraz z wrześniowymi, coraz krótszymi dniami i chłodnymi nocami, wraz z powrotem dzieci i młodzieży do szkół i zakończeniem czasu wakacyjnych urlopów, na nowo przybyliśmy do jędrzejowskiej świątyni, aby raz jeszcze przyzywać wstawiennictwa bł. Wincentego dla naszych codziennych spraw.

Tradycyjnie, w drugi piątek miesiąca miało miejsce czuwanie z bł. Wincentym Kadłubkiem z okazji 800 rocznicy jego chwalebnych narodzin dla nieba. Po przywitaniu zgromadzonych i śpiewie starodawnych godzinek przybyli wysłuchali konferencji o Błogosławionym, zwiedzili klasztor, posilili się w refektarzu oraz w długiej modlitwie trwali przed Najświętszym Sakramentem. Kulminacyjnym momentem czuwania jest msza św. pod przewodnictwem ojca opata Rafała z udziałem kapłanów, którzy przybyli z wiernymi z poszczególnych parafii.

Tym razem gościliśmy pielgrzymów z dekanatów chęcińskiego, daleszyckiego i bodzentyńskiego. Przybyli oni z poniższych wspólnot:

- parafia św. Rozalii w Skorzeszycach z ks. Tomaszem Pytlarzem
- parafia św. Mikołaja w Brzegach z ks. Robertem Zapałą
- parafa św. Bartłomieja w Chęcinach z ks. Kazimierzem Ćwierzem
- parafia św. Marii Magdaleny w Chomentowie z ks. Pawłem Kolanowskim
- parafia św. Marii Magdaleny w Rokitnie z ks. Józefem Szymańskim
- parafia Matki Bożej Różańcowej w Bukowej z ks. Tadeuszem Siciarskim
- parafia św. App. Piotra i Pawła w Rembieszycach z ks. Zbigniewem Bieniem

W nabożeństwie uczestniczyli także wierni naszych jędrzejowskich parafii. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy. Niech błogosławiony Wincenty wyjedna nam obfitość Bożych darów.

13 października odbędzie się kolejne czuwanie. Wówczas przybędą do naszego sanktuarium wierni z dekanatów miechowskiego, żarnowieckiego i Słomnickiego. Serdecznie zapraszamy.

foto: br. now. Szymon

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie