Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W najbliższym czasie organizujemy dwie autokarowe pielgrzymki, na które serdecznie Was zapraszamy!

Pierwsza propozycja dotyczy wyjazdu na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do sanktuarium św. Jana Pawła II i sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 8 października, wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy klasztorze. Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu Margaretek.

Apostolat Margaretka – to ruch osób modlących za kapłanów, który powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórką jest tzw. margaretka. Jest to grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia. W naszym sanktuarium Apostolat działa od 3 lat, jego opiekunem jest o. Bruno Paterewicz.

Program spotkania w Krakowie:
9.00 – przywitanie pielgrzymów
9.30 – nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II
– Procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
11.15 – konferencja, ks. Wojciech Węgrzyniak
12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Abp. Marka Jędraszewskiego
– przerwa
15.00 – Godzina Miłosierdzia, koronka

Drugą pielgrzymką, którą organizujemy w październiku jest całodniowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i do grobu sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca w Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymka jest zaplanowana na dzień 22 października br. Na miejscu msza św., modlitwa przy grobie Sługi Bożego, fragment dróżek, zwiedzanie i posiłek.

Zapisy na obie pielgrzymki trwają w zakrystii naszego kościoła klasztornego. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie