Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IX Niedzielę Zwykłą, 3 czerwca 2018

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- we wtorek wspomnienie św. Bonifacego, bp, m,

- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada Odpust Parafialny w Jasionnie w naszym dekanacie.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W tym tygodniu przypada:

- I-szy czwartek m-ca. Modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Dzisiaj przypada I-sza niedziela miesiąca. Pamiętajmy o zmianie tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

Dzisiaj tj. 3 czerwca przypada 27 rocznica apostolskiej wizyty papieża św. Jana Pawła II w Kielcach.

Dzisiaj na godz. 15.30 do naszego sanktuarium na kolejne spotkanie zapraszamy młodzież z naszej parafii, która aktualnie jest w klasach VII-ch Szkoły Podstawowej i klasach II-ch gimnazjalnych i chce przyjąć Sakrament Bierzmowania w przyszłym roku szkolnym.

Dzisiaj o godz. 16.00 będzie poświęcenie pól w Sudole przy kapliczce, i o godz. 17.00 będzie poświęcenie pól w Książe Skroniowie, a w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie poświęcenie pól w Laskowie.

We wtorek będzie kolejne spotkanie dla Matek w Modlitwie. Zapraszamy matki, które chcą się modlić za swoje dzieci na Mszę św. o godz. 18.00. i po Mszy św. na spotkanie do auli klasztornej.

W środę 6 czerwca przypada 37 rocznica święceń kapłańskich Ks. Bp. Mariana Florczyka. Księdza Biskupa polecamy modlitewnej pamięci wiernych.

W środę 6 czerwca przypada 200-na rocznica śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego twórcy Legionów Polskich we Włoszech, dla którego oddziałów Józef Wybicki napisał „Mazurka Dąbrowskiego”. Generał Jan Henryk Dąbrowski w czasie kampanii 1809 roku walczył na naszych terenach. Z tej racji w środę o godz. 18.00 w naszym sanktuarium w koncelebrze będzie odprawiona dodatkowa Msza św.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie nabożeństwo czerwcowe, procesja Eucharystyczna po alejach i Msza św.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz.17.00 procesja do czterech ołtarzy na placu kościelnym. Na zakończenie modlitewnego spotkania pobłogosławimy wianki i zioła.

W niedziele 10 czerwca br. w Kielcach będzie miał miejsce MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 13.00, a zakończy się piknikiem rodzinnym. Szczegóły na plakacie w korytarzu kościoła.

W przyszłą niedzielę w kaplicy w Prząsławiu będziemy przeżywać odpust ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00.

W imieniu całej wspólnoty parafialnej wyrażamy wielką wdzięczność właścicielom tych posesji na których co dwa lata są budowane ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała.

- dziękujemy właścicielom posesji i wiernym z sąsiedztwa tych miejsc oraz z sąsiednich ulic, tym wszystkim, którzy pomagali w zbudowaniu ołtarzy,

- dziękujemy panom: Zbigniewowi Marcinkowskiemu, Rafałowi Chalewskiemu, Mirosławowi i Pawłowi Bulikowskim za pomoc o. Jakubowi i br. Kamilowi w przygotowaniu ołtarz polowego,

- dziękujemy za porządki na chodnikach i trawnikach, za przyozdobienie okien mieszkań emblematami religijnymi,

- dziękujemy dzieciom komunijnym,

- dziękujemy dziewczynkom za sypanie kwiatów na procesji,

- dziękujemy chórowi parafialnemu i organiście panu Grzegorzowi za uświetnienie śpiewem Mszy św. i procesji Bożego Ciała,

- dziękujemy asyście do baldachimu,

- dziękujemy panom niosącym chorągwie,

- dziękujemy Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo w czasie procesji.

Wszystkim składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Komitet obchodów 90-lecia Szkolnictwa Zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie przy ul. Okrzei 63 serdecznie zaprasza na obchody 90-lecia istnienia szkolnictwa zawodowego wszystkich absolwentów. Uroczystość będzie miała miejsce w sobotę 23 czerwca br. i rozpocznie się Mszą św. w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie o godz.12.00. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły i na ulotkach w korytarzu kościoła.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

2  

2

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 logo vincentianum