Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 6 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ W CIĄGU ROKU, 16 LUTEGO 2020

  W kalendarzu liturgicznym na najbliższy tydzień wspominamy:

 w czwartek wspomnienie zmarłych braci, przyjaciół i dobrodziejów zakonu

- w piątek wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła

- w sobotę święto Katedry św. Piotra Apostoła

W poniedziałek o godz. 17:30 różaniec za zmarłych, a po nim msza św. zbiorowa.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom za liczny udział we wtorkowej mszy św. i modlitwie za chorych w Światowym Dniu Chorego, a także za czwartkową adorację i  modlitwy o powołania do służby Bogu w Kościele.

Dziś na godzinę 15:30 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W przyszłym tygodniu po mszy św. dla kandydatów do bierzmowania, spotkanie organizacyjne z rodzicami.

W związku z przygotowaniem do poświęcenia kaplicy adoracji w przyszłą niedzielę będziemy gościli o. Kajetana Kaczorowskiego, podprzeora z klasztoru w Wąchocku, który wygłosi do nas Słowo Boże nt. znaczenia i wartości trwania na modlitwie przed Jezusem, utajonym w Najświętszym Sakramencie.

W minionym tygodniu odbyło się specjalistyczne czyszczenie i polerowanie posadzki w prezbiterium, 300 letni kamień dębnicki, na tyle, na ile było to możliwe, nabrał blasku. Niebawem przystąpimy do kolejnych prac w prezbiterium, o czym będziemy informowali na bieżąco. Po zakończeniu tych prac przedstawimy Wam koszty przedsięwzięcia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego. Szczęść Boże.

Zapraszamy na IV pieszą pielgrzymkę śladami bł. Wincentego Kadłubka z Krakowa do Jędrzejowa, która odbędzie się w dniach 08 – 12 marca 2020. Pielgrzymka ma charakter rekolekcji w drodze, podczas której pragniemy wypraszać łaski i cuda dla nas za przyczyną bł. Wincentego tak bardzo również potrzebne do upragnionej i od dawna oczekiwanej kanonizacji mistrza Wincentego. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: „Zostaw świat, jak mistrz Wincenty, aby żyć”. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie oraz na www.jedrzejow.cystersi.pl

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce 7 czerwca br. Zapisy na to wydarzenie w zakrystii do połowy marca, bowiem wtedy upływa termin podania ilości osób do Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Osoby, które udają się indywidualnie również proszę o informację, bowiem trzeba zamówić odpowiednią ilość kart wstępu.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zaprasza na spotkanie edukacyjne w środę o godz. 16:00 w salce przy kościele MB Łaskawej w Jędrzejowie.

Ofiary na kaplicę adoracji:

- Z parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie dar serca złożyły następujące grupy: Róże Różańcowe – 250 zł, Apostolat Maryjny – 50 zł, Grupa modlitewna św. o. Pio – 500 zł, Grupa Modlitewna Różańca Wieczorowego – 825 zł.

Ofiary złożyli również:

- Mirosław i Urszula Koziołowie z ul. 11 Listopada – 100 zł

- pewna rodzina – 200 zł

- państwo Turkowie z ul. 11 Listopada – 100 zł

- Grzegorz i Anna z ul. Mieszka I – 300 zł

- pewna osoba z ul. 11 Listopada – 200 zł

- pewna osoba z ul. Armii Krajowej – 100 zł

- pewna osoba z ul. Mieszka I – 400 zł

- pewna osoba z ul. Osiedlowej – 100 zł

- pewna osoba – 400 zł

- pewna rodzina z ul. Osiedlowej – 100 zł

- pewna rodzina z ul. Osiedlowej – 50 zł

- Róże Różańcowe św. Józefa – 100 zł

- pewna osoba z ul. Dmowskiego – 50 zł

- p. Helena – 50 zł

- pewna osoba z ul. !! Listopada – 100 zł

- pewna osoba – 100 zł

- parafianka – 100 zł

- Róże Różańcowe o. Maksymiliana – 100 zł

Za ofiary bardzo Wam dziękujemy. Wiem, że słowa nie oddadzą dziś wdzięczności jakie czujemy do Was jako wspólnota cysterska. Popatrzcie kochani jak wiele dobra wypływa dla tego świętego miejsca dzięki staraniom nas wszystkich.

Zgodnie z zapowiedziami dziś przy wyjściu z kościoła odbywa się kwesta na renowację kościoła i klasztoru. Cały dochód z niej będzie przeznaczony na wyposażenie kaplicy całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, której poświęcenie jest zaplanowane na 1 marca br. Brakuje nam ok. 15.000 zł. Kochani, jest tradycją, że podczas kwesty otrzymujecie od nas coś w zamian, były już modlitewniki, obrazki, kalendarze, tym razem przyszła pora na słodkości. Każdy wspierający otrzyma słodki upominek, zaś na tych, którzy złożą ofiarę w wysokości minimum 20 zł czeka kawałek ciasta, nie byle jaki, bo upieczony przez ojca proboszcza. Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość i obok tych słodkości zapewniamy o naszej codziennej modlitwie w intencji ofiarodawców.

Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych Zygmunta Gęgotka i Pawła Stefańskiego, których w minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej.

Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc