Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkanocną – Bożego Miłosierdzia, 8 kwietnia 2018
 
W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:
- w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego,
- w czwartek wspomnienie zmarłych braci, przyjaciół i dobrodziejów zakonu,
 
Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Niedzieli Miłosierdzia Bożego”. Na zakończenie każdej Eucharystii w dniu dzisiejszym będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Przyjmiemy błogosławieństwo udzielone relikwiami św. Faustyny. Część ofiar z dnia dzisiejszego przekażemy do Caritasu w Kielcach na cele miłosierdzia.
 
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”.
 
Caritas Diecezji Kieleckiej zwraca się z prośba do parafii, aby wyjść naprzeciw trudnej sytuacji Państwa Justyny i Roberta Okularczyk z Kroczyc w naszej diecezji. Państwo Okularczykowie proszą o materialne wsparcie na leczenie córki Natalii. Natalia ma 12 lat, nie chodzi, nie mówi, cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę i małogłowie. Szansą jest przeszczep komórek macierzystych, leczenie i terapia. Dzisiaj rodzina Natalii po Mszach św. będzie kwestować przy naszym kościele. W duchu miłosierdzia i ludzkiej solidarności prosimy parafian i naszych gości o materialny datek na ten cel.
 
W tym roku przypada 78-ma rocznica zbrodni katyńskiej, a 10 kwietnia 8-ma rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Dzisiaj na sumie będzie odprawiona dodatkowa intencja za pomordowanych na wschodzie w 1940 r. oraz za ofiary katastrofy lotniczej w 2010 r.
 
Dzisiaj na godz. 15.30 na Mszę św. zapraszamy młodzież gimnazjalną, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na kolejne spotkanie.
 
W niedzielę 25 marca przeżywaliśmy Niedzielę Palmową stąd uroczystość Zwiastowania Pańskiego została w kalendarzu liturgicznym przeniesiona na poniedziałek 9 kwietnia. Tak, więc jutro będziemy przeżywać kolejny raz Dzień Świętości Życia. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się za dzieci poczęte, których życie jest zagrożone i niepewne. Przez duchową adopcję można włączyć się w wielką modlitwę Kościoła w obronie poczętego życia. Tego dnia Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kieleckiej zaprasza wiernych do Bazyliki Katedralnej w Kielcach na Mszę św. o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył Pasterz Diecezji Ks. Biskup Jan i w czasie Mszy św. nastąpi złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 
We wtorek będzie kolejne spotkanie dla Matek w Modlitwie. Zapraszamy matki, które chcą się modlić za swoje dzieci na spotkanie do auli klasztornej na godz. 17.00 i na Mszę św. o godz. 18.00.
 
We wtorek 10 kwietnia o godz.18.00 w naszym sanktuarium będzie odprawiona dodatkowa intencja za tragicznie zmarłych: Parę Prezydencką Marię i Lecha Kaczyńskich, Pana Przemysława Gosiewskiego i za wszystkie pozostałe ofiary w 8-mą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Mszę św. zamówiła Jędrzejowska Organizacja Prawo i Sprawiedliwość.
 
W sobotę 14 kwietnia będzie miała miejsce V-ta Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium Bożego Grobu w Miechowie pod hasłem „Świadkowie wiary napełnienie Duchem Świętym”. Program pielgrzymki znajduje się w korytarzy kościoła. Zachęcamy wiernych z naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce. Jeszcze dzisiaj po Mszach św. w zakrystii można się zapisać na listę u o. Jakuba. Wjazd autokaru z parkingu przy klasztorze będzie w sobotę o godz. 7.30.
 
Fundacja Pokonajmy Nowotwory Krwi oraz Starosta Jędrzejowski proszą o włączenie się w akcję „Świętokrzyska Komórkomania Dla Tomka”. Poszukuje się potencjalnych dawców szpiku dla 18-letniego Tomka Molendy, mieszkańca powiatu jędrzejowskiego chorego na ostrą białaczkę szpikową. Akcja odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia w godz. 10.00-16.00 w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie przy ul. Armii Krajowej 9.
 
W najbliższą niedzielę o godz.16.30 będzie Msz św. dla Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. o. Jakub zaprasza róże różańcowe na świąteczne spotkanie.
 
Słowa chrześcijańskiego podziękowania składam na ręce Pana Pawła Kowalskiego, który poza obowiązkami rodzinnymi i pracą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie, od wielu lat dużo czasu w ciągu roku szkolnego poświęca pracy charytatywnej i duszpasterskiej w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinie p. Pawła i młodzieży, która pod kierunkiem p. Pawła przygotowuje i prowadzi w Wielkim Poście Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 
Informujemy, że nasz organista brat Sebastian aktualnie jest na rocznym urlopie zdrowotnym. Postaramy się tak szybko jak to będzie możliwe zatrudnić na ten czas nowego organistę.
 
Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 logo vincentianum