Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 29 MARCA 2020

Dziś V Niedziela Wielkiego Postu, tradycyjnie zasłaniamy krzyże w kościele, aby je uroczyście odsłonić w Wielki Piątek.

Wobec trwającej epidemii ks. Biskup Jan Piotrowski przedłużył do odwołania dyspensę od obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Ze względu na ograniczenia zgromadzeń w kościołach do 5. osób, prosimy Parafian o skorzystanie z dyspensy i o modlitwę w domach, uczestnictwo w nabożeństwach i w transmisji Mszy św. poprzez radio, telewizję czy Internet.

W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo pierwszoczwartkowe po mszy św. o godz. 18:00. Modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W tym dniu przypada 15 rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo chcemy prosić Boga o potrzebne łaski, w tym trudnym dla nas czasie.

W pierwszy piątek rano nie będzie odwiedzin chorych. Wyjazdową posługę sakramentalną musimy ograniczyć do wypadków zagrożenia życia. Prosimy chorych i cierpiących o wyrozumiałość i by cierpienia i modlitwy ofiarowali w intencji osób zarażonych, personelu medycznego i służb państwowych zwalczających epidemię. Nabożeństwo I-piątkowe po mszy św. o godz. 8:00, 16:00 i 18:00.

W sobotę – Msza św. wieczorna o godz. 18:00 połączona ze skromnym nabożeństwem pierwszosobotnim. Tego dnia nie będzie mszy św. i adoracji dla mężczyzn o godz. 19:00

W sprawach kancelaryjnych i dotyczących parafii prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy, by ograniczyć do minimum wychodzenie z domu.

Sprawa terminu I Komunii św. na razie pozostaje w zawieszeniu. Czekamy na rozporządzenie naszego Księdza Biskupa.

Szczegółowe informacje nt. przebiegu Wielkiego Tygodnia podamy w ogłoszeniach za tydzień, gdyż nie posiadamy bliższych wytycznych. Jednocześnie informujemy, że spowiedź w naszym sanktuarium od jutra będzie miała miejsce w zakrystii od godz. 10:00 do godz. 17:00. O równych godzinach od 11:00 będzie można przyjąć komunię świętą.

W tych trudnych dniach zachęcamy do wspólnej modlitwy, pokuty i trwania w jedności duchowej z Papieżem Franciszkiem i z całym Kościołem. Pomagajmy sobie nawzajem i przestrzegajmy zaleceń władz kościelnych i państwowych. Zapewniamy Was o naszej modlitwie i pamięci.  Wszystkie msze św. w tygodniu będą odprawione z zachowaniem wymogów państwowych i komunikatów Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Godziny mszy pozostają bez zmian, a więc 6:30, 7:00 oraz 18:00.

Droga Krzyżowa: piątek, godz. 16:15, 17: 15, 19:00

Gorzkie Żale: niedziela, godz. 17.15

W obecnej sytuacji biskupi polscy przypominają, że „tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach”, w związku z tym nasz kościół parafialny i Kaplica Adoracji pozostają otwarte poza liturgią, do modlitwy osobistej o wygaśnięcie epidemii, zdrowie dla chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego, a także dla wszystkich służb sanitarnych. Godziny otwarcia  w dni powszednie od 6:00 do 19:00 zaś w niedziele od 6:30 do 19:00.

Do odwołania zawieszone są w naszej parafii spotkania różnych grup modlitewnych, kurs przedmałżeński oraz przygotowanie do bierzmowania.

MODLITWA O ZAPRZESTANIE
ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał,
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święty Sebastianie - módl się za nami!
Święty Rochu - módl się za nami!
Święta Rito - módl się za nami!
Święta Rozalio - módl się za nami!
Święty Antoni - módl się za nami!

Bł. Wincenty Kadłubku- módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
- zmiłuj się nad nami!
Od powietrza, głodu, ognia i wojny - wybaw nas, Panie!
Od nagłej i niespodziewanej śmierci - zachowaj nas, Panie!
My grzeszni, Ciebie Boga prosimy - wysłuchaj nas, Panie!

Pomódlmy się na zakończenie za zmarłych z naszej parafii, a także za zmarłych na skutek epidemii koronawirusa. Wieczny odpoczynek…

Dekret Biskupa Kieleckiego

Dekret Penitencjarii Apostolskiej

Nota Penitencjarii Apostolskiej

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc