Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W święto Matki Bożej Gromnicznej nasza świątynia rozbrzmiała wspaniałym śpiewem kolęd w wykonaniu połączonych chórów: parafialnego pw. św. Cecylii oraz dziecięcego ze szkoły podstawowej nr 2.

Uroczystość Ofiarowania Pańskiego obchodzona jest na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa swego pierworodnego Syna w świątyni jerozolimskiej. Zgodnie z tradycją święcimy w tym dniu gromnice, które mają chronić nasze domy przed niebezpieczeństwem wynikającym z żywiołów. Z woli św. Jana Pawła II jest to także dzień życia konsekrowanego, a zatem szczególny czas modlitwy za osoby poświęcone Bogu na wyłączność.

Późnym popołudniem nasz kościół klasztorny szczelnie wypełnił się wszystkim, którzy po raz ostatni chcieli zaśpiewać i usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Cecylianum. Chwilę po wspaniałym koncercie rozpoczęła się świąteczna Eucharystia pod przewodnictwem ojca przeora Jana Strumiłowskiego. Chór parafialny towarzyszył tej podniosłej liturgii.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne muzyczne wydarzenia w naszym pięknym sanktuarium.

 

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum